Genel 07 EKİM 2010 / 10:21

Evciler Kimya e-atık çözümleriyle 3. Salon’da

28 yıldır geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren Evciler Kimya, bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia’da boy gösteriyor.

28 yıldır geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren Evciler Kimya, bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia’da boy gösteriyor.


1982 yılından bu yana geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren Evciler Kimya, bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia’da boy gösteriyor. 2010 içinde yaptığı yatırımla 20 bin metrekare açık, 5 bin metrekare kapalı alana sahip yeni binasında entegre geri dönüşüm tesisi olarak çalışmalarını sürdüren şirket, toplanan atıkları otomasyon ortamında ayrıştırıp işleyebiliyor.

Faaliyet alanıyla ilgili önümüzdeki süreçte gerek Türkiye’de gerekse dünyada farklı yatırım planları olan Evciler Kimya, tesisinde yıllık 10 bin ton e-atık işleme kapasitesine sahip. Şirketin güvencesinde değerlendirilen atıklar, büyük ev eşyaları, küçük ev aletleri, bilişim ve telekom ekipmanları, tüketici ekipmanları, oyuncak, eğlence ve spor ekipmanları, izleme ve kontrol aletleri, kablo, atık pil ve otomatlar olarak sıralanıyor. Şirket ayrıca önümüzdeki dönemde Türkiye’de de gündeme gelmesi beklenen WEEE (Elektrikli ve Elektronik Ekipman Atıkları Direktifi” konusunda da danışmanlık hizmeti veriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun