Genel 13 AĞUSTOS 2009 / 12:07

Ev telefonları cep telefonu oluyor

Türk Telekom, Antalya'da gerçekleştiriği etkinlikle Wirofon hizmetini tanıttı.

Türk Telekom, Antalya'da gerçekleştiriği etkinlikle Wirofon hizmetini tanıttı.


Cep telefonuyla WiFi noktalarında ev telefonu hattı üzerinden arama yapmayı mümkün kılan Wiro teknolojisiyle mobil telefondan yapılan aramalar ev telefonu tarifesi üzerinden ücretlendiriliyor. Bu ücret ev telefonu faturasına yansıyor. Bu sayede ev telefonları mobil hale geliyor. Wirofon, Türk Telekom müşterilerine Türkiye ve dünyadaki tüm WiFi noktalarında, ev telefonu tarifelerinden arama yapma olanağı sunuyor. Bu teknoloji aynı zamanda internet olan her yerden bilgisayarla da görüşme yapmayı sağlıyor.

Wirofon hizmetinden faydalanmak için Türk Telekom’a ait bir sabit hat numarası ile SIP Protokolü destekli ya da Windows Mobile işletim sistemli, WiFi uyumlu bir mobil telefon ya da internet bağlantısı olan bir bilgisayar sahibi olmak gerekiyor. Wirofon için ek bir abonelik bedeli ödenmiyor. Ayrıca Wirofon aboneliği için tanımlanacak tek bir numara ile eşzamanlı görüşme yapılabiliyor.

Gerçekleşen toplantıda konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, "Bizim farkımız, kendi grubumuz içinde bu teknolojileri geliştirmemiz. Ev telefonlarına mobilite kazandıran Wirofon teknolojisini geliştirmenin heyecanı içindeyiz. Argela ile ortaklaşa geliştirilen Wirofon teknolojisi sayesinde kullanım kolaylığı ve maliyet avantajını bir arada sunuyoruz" dedi.

Türk Telekom Wirofon hizmetiyle ilgili yeni bir kampanyayı da hayata geçirdi. Kampanya kapsamında yıl sonuna kadar Wirofon abonesi olacak ilk 100 bin kişiye Wirofon üzerinden yurt içi ev telefonlarına yapılan aramaların her ay bin dakikası hediye ediliyor. Kampanya dâhilinde GSM aramasının da dakikası tüm vergiler dahil dokuz kuruştan fiyatlandırılıyor. Kampanyadan yararlanmak için herhangi bir abonelik ücreti veya taahhüt gerekmiyor. Ayrıca kampanya kapsamında, yıl sonuna kadar TTNET internet erişim noktalarında Wirofon erişimi için ekstra ücret alınmıyor. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun