Genel 20 KASIM 2009 / 09:02

Ev için yarış simülatörü

F1 tarzı donanım sanal yarışı farklı bir gerçeklik boyutuna taşıyor.

F1 tarzı donanım sanal yarışı farklı bir gerçeklik boyutuna taşıyor.


 

Motor sporlarına düşkün olanlar için bu aslında bir Noel hediyesi; profesyonel bir yarış simülatörü.

F1 otomobil fiyatının bir kısmı olan 120 bin poundluk simulatör, gerçekçi bir çekim kuvveti simülasyonu oluşturmak için yeterli ve üreticiler yüzde yüz gerçek bir direksiyonla geri dönüş alabileceğinizin garantisini veriyor.

Hexatech olarak bilinen simülatör tek kişilik ya da üç kişilik koltuk olarak sağlanabiliyor ve normalde Formula 1 fabrikalarında ve otomotiv araştırma merkezlerinde bulunuyor.

Ürünün ticari yöneticisi Frank Kalff, "Bu bir direksiyona, yarış koltuğuna ve pedala bağlı bir video oyunu değil. Kullanımı kolay olsa da, yeni araç ayarlarını değerlendirmek ve yarış hünerini geliştirmek için bilinen yarış sürücüleri ve mühendisleri tarafından kullanılan donanımın aynısı bu simülatör. Ayrıca, bizim simulatörümüz ve kullanılan yazılımım mağazadan satın alınamaz."açıklamasında bulundu.

Simulatörü öğrenmek birkaç dakikanızı alabilir ancak zevk almanız yıllar sürebilir.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun