Genel 21 KASIM 2008 / 09:01

eTR’de finalistler belli oldu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl altıncısı düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri”nin finalistleri açıklandı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl altıncısı düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri”nin finalistleri açıklandı.


Değerlendirmeye giren 29 başvuru arasından 14 proje finale kalmaya hak kazandı. Ödül alacak finalistler, 2 Aralık’ta Turkcell’in ana sponsorluğunda düzenlenecek 6. eTR Kongresi’nin sonunda sahiplerini bulacak.


Başvuruları 18 Ağustos-20 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen eTR Ödülleri’ne bu yıl tüm kategorilerdeki başvurularda rekor düzeyde artış gerçekleşti. eTR Ödülleri ve Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Şafak Alpay, “Her yıl artan başvurularla ülkemizin e-devlet uygulamalarında çıtayı ne kadar yükselttiğini hep birlikte görüyoruz. Bu sonuçlar etkinliğimizin önemini pekiştirip bizi yüreklendiriyor. Önümüzdeki yıl başvuruların daha da artacağı inancındayız” dedi.


Finale Kalan Projeler


Kamudan Vatandaşa eHizmetler Kategorisi: Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı - SMS Bilgi Sistemi; Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü - Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması; Çorum Belediyesi - Katılımcı 3D (üç boyutlu) Kent Bilgi Sistemi; Konya Büyükşehir Belediyesi - Sosyal Bilgi Merkezi Projesi; Türk Patent Enstitüsü - Marka, Tasarım, Endüstriyel Tasarım Başvurularının Elektronik İmza ile Alınması Projesi.


Kamudan İş dünyasına eHizmetler Kategorisi: Akdeniz Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü - Kamu Mal/Hizmet Alımlarında Veritabanı ve İnternet Uygulaması ile Oluşan Saydamlık; Konya Büyükşehir Belediyesi - Altyapı Entegrasyon Projesi; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı - Garanti Belgesi ve Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesinde e-imza ve e-belge Uygulaması; Telekomünikasyon Kurumu - Mobil Cihaz Kayıt Sistemi; Telekomünikasyon Kurumu - Kurumlar Arası Elektronik / Mobil İmzalı Belge Paylaşımı.


Kamudan Kamuya eHizmetler Kategorisi: İstanbul Valiliği - Çocuk Bilgi Bankası; Konya Büyükşehir Belediyesi - Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminin Coğrafi Bilgi Sistemine Entegrasyonu (ADNKS-GIS); Orman Genel Müdürlüğü - Orman Yangın Yönetim Sistemi; Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü - e-İşkur Projesi

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun