Genel 13 AĞUSTOS 2010 / 09:31

etohum ve Nokia mobil girişimcileri destekleyecek

Girişimciler başvurularını www.etohum.com adresi üzerinden yapabilecek.

Girişimciler başvurularını www.etohum.com adresi üzerinden yapabilecek.


etohum, mobil ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri desteklemek üzere Nokia ile işbirliği yapacağını açıkladı. İnternet girişimcilerine rehberlik eden ve onları yatırım yapabilecek yatırımcı ve kurumlarla tanıştıran etohum, Nokia ile birlikte mobil girişimcilere destek verecek. Girişimcilerin başvuruları 1 Ağustos - 31 Aralık arasında alınacak.

Mobil uygulamalar alanında bir iş modeli geliştiren ve bu fikrini Nokia cihazlarında hayata geçirmek ve bunları OVI Mağaza'da yayınlamak isteyen herkes, 1 Ağustos - 31 Aralık tarihleri arasında www.etohum.com adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Proje süresince geliştiricilerin ihtiyaç duymaları halinde eğitim ve teknolojik destek verecek olan Nokia, değerlendirme sonucunda belirlenecek ilk 3 girişimciye şirketleşmeleri yolunda destek de sağlayacak.

etohum Kurucusu Burak Büyükdemir projeyle ilgili şunları söyledi: "Ovi-etohum" işbirliği ülkemizdeki mobil uygulama ekosisteminin büyümesi ve uzun vadede mobil geliştiricilere yeni ve sürdürülebilir fırsatlar doğuracak olması açısından son derece önemli bir adım. Nokia'nın Türkiye pazarına yönelik böyle bir proje başlatması ve bu kapsamda sahip olduğu bilgi birikimini girişimcilerle paylaşmasından büyük mutluluk duyuyoruz."

Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce, konu hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Türkiye'de başarılı işlere imza atan etohum'a destek vermekten dolayı çok mutluyuz. "Ovi- etohum" işbirliğiyle mobil ekosistemi geliştirmek için Nokia olarak geliştiricilerimizin yanında olacağız."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun