Genel 28 AĞUSTOS 2009 / 09:28

etohum'da yeni dönem

etohum, yeni başvuru dönemini dün itibariyle başlattı.

etohum, yeni başvuru dönemini dün itibariyle başlattı.


İnternet girişimcilerini buluşturan etohum, yeni başvuru dönemini 27 Ağustos’ta başlattığını duyurdu. etohum bu dönemde internet konusunda bilgisi ya da fikri olan, kendi internet şirketini kurmak isteyenlere destek olmaya devam edecek. Bu kapsamda internet girişimcilerine hizmet ve eğitimlerden faydalanma olanağı sunuluyor. Yeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan etohum, internet üzerinde kendi işini başlatmak isteyenlere destek vermeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda yeni başvuru sürecini başlatan etohum, yeni iş fikirlerini yeşertmek isteyen herkese kapılarını açıyor.

etohum’un yeni döneme dair uzun soluklu bir yol haritası söz konusu. Bu yol haritası kapsamında 31 Aralık 2009 tarihine kadar başvuruda bulunan girişimcilerle birebir görüşmeler yapılarak uygun adaylar belirlenecek. Ekim 2009 - Ocak 2010 tarihleri arasında başta üniversiteler olmak üzere eğitim kurumlarında ve merkezi noktalarda etohum toplantıları düzenlenecek. Üniversite kulüpleriyle işbirliğine gidilerek internet girişimciliği panelleri düzenlenecek. Süreç kapsamında 24 Eylül'den itibaren iki haftada bir gerçekleştirilen etohum Kafe Buluşmaları’nın düzenlenecek. Diğer yandan Ekim, Kasım ve Aralık aylarında etohum Hafta Sonu Girişimcilik Kampları gerçekleştirilecek. 30 Ocak’da ise yatırım yapılabilecek internet girişimcileri seçilecek. Şubat 2010’da yatırım yapılabilecek internet girişimcileri için İnternet Girişimciliği Kampı düzenlenecek. Ardından Akinon tarafından desteklenen etohum Kuluçka Merkezi’nde çalışacak adaylar açıklanacak. Şubat – Nisan tarihleri arasında girişimcilere iş planı ve internet sitesi hazırlamak konusunda koçluk hizmeti verilecek. Şubat ayından itibaren etohum toplantıları ve etohum Kafe Buluşmaları düzenlenmeye devam edilecek. Mart ve Nisan aylarında etohum Hafta Sonu Girişimcilik Kampları’nın düzenlendikten sonra 21-22 Mayıs tarihlerinde yatırımcı ve girişimcilerin biraraya getirilerek girişimci sunumları gerçekleştirilecek.

etohum etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgiye www.etohum.com adresinden ulaşılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun