Genel 20 EYLÜL 2010 / 11:25

etohum’dan internet girişimcilerine büyük destek

etohum, fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere toplamda 250 bin TL’lik girişim sermayesi veriyor.

etohum, fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere toplamda 250 bin TL’lik girişim sermayesi veriyor.


Yatırıma ihtiyaç duyan internet girişimcileri desteği etohum'dan alacak ve Ağustos ayında başlayan 2010-2011 dönemi sonunda toplamda 250 bin TL tutarındaki etohum Girişim Sermayesi desteğinden yararlanabilecekler. etohum Yönetim Kurulu, süreç sonunda seçeceği proje veya projelere bu fonla yatırım yapacak.

etohum Girişim Sermayesi Seçim Kurulu, Gittigidiyor.com kurucuları Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı, Yemeksepeti.com'un kurucuları Nevzat Aydın ve Melih Ödemiş, Mynet.com kurucusu Emre Kurttepeli, Nokta.com'un kurucuları Tümay Asena ve Burçin Didinedin, Mackolik.com'un kurucuları Erdem Yurdanur ve Tarkan Onar gibi Türkiye'nin önde gelen başarılı İnternet girişimcilerinden oluşuyor.

etohum Girişim Sermayesi desteğinin yöneleceği adresleri belirleyecek olan süreç Aralık ayında sona erecek ve seçimler Ocak ayında yapılacak. Her yıl 15 başarılı girişimciyi belirleyen ve destekleyen etohum, daha sonra Şubat ayında bu girişimcileri etohum kampına alarak girişimcilik konusunda destekleyecek ve gelişmelerine yardımcı olmaya çalışacak.

2011 yılında seçilen girişimciler etohum Girişim Sermayesi desteğinden yararlanmak için seçim komitesine kısa sunumlarını yapacaklar. seçim kuruluşundaki girişimciler, büyüme potansiyeli gördükleri projenin şirketleşmesine yardımcı olacak ve söz konusu projelere yatırım yapacaklar. Ayrıca bugüne kadar başarılı olmuş girişimciler engin tecrübelerini başarıya giden yolda yeni girişimcilerle paylaşma fırsatı da bulacaklar.

Mart – Haziran 2011 arasında yatırım yapılacak girişim veya girişimler kamuoyuyla paylaşılacak ve seçilecek girişimler yeni bir şirket yapısı içinde organize edilecek. Seçim ekibi de bireysel olarak projelere ortak olacaklar. Projelerin etohum yatırımcıları tarafından beğenilmesi durumunda kişisel olarak daha fazla sermaye koymaları da mümkün olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun