Genel 15 ARALIK 2008 / 06:52

Etkin Destek’ten Ar-Ge dopingi

Ar-Ge danışmanlığı şirketi Etkin Destek, Ar-Ge yatırımı yapan kuruluşlara zorlu mali koşullarda destek olmak amacıyla “Etkin Destek Krizsavar Paketi”ni hizmete sundu.

Ar-Ge danışmanlığı şirketi Etkin Destek, Ar-Ge yatırımı yapan kuruluşlara zorlu mali koşullarda destek olmak amacıyla “Etkin Destek Krizsavar Paketi”ni hizmete sundu.


Etkin Destek Krizsavar Paketi ile Ar-Ge yatırımı bulunan ya da Ar-Ge yatırımı yapmayı planlayan işletmelerin; TÜBİTAK, TTGV gibi kurumların Ar-Ge desteklerinden yararlanması mümkün oluyor. Yeni Ar-Ge yasasına göre, Ar-Ge projesi olan kuruluşlara proje personeli için yüzde 80 gelir vergisi istisnası (doktoralı personel için yüzde 90), yüzde 100 kurumlar vergisi indirimi gibi haklar tanınıyor. Ayrıca, şirketler aldıkları hibeleri ayrı bir fon hesabında tutarak bu paralar için vergi de ödemiyorlar. Ar-Ge projelerinde başta damga vergisi olmak üzere vergisel muafiyetler de bulunuyor. Hibe avantajlarından faydalanarak Ar-Ge yatırımı yapan kuruluşlar, ekonomik olarak zor bir dönemden güçlenerek çıkmak için kendilerine önemli bir fırsat yaratmış ve kriz zamanında yatırımlarını durduran rakiplerine karşı önemli bir avantaj elde etmiş olacak.


 


www.etkindestek.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun