Genel 29 AĞUSTOS 2013 / 09:33

Ethernet ağı elektrik hattı olarak kullanılıyor

PoE teknolojisini tekrar gündeme geldi. TP-LINK elektrik hattı üzerinden internet taşımayı sağlayan powerline adaptörler konusunda tüketicileri bilgilendirdi. Ethernet üzerinden elektrik iletmeyi sağlayan power over ethernet teknolojisi, özellikle kablosuz ağ ürünlerinin kullanımının artması ile daha da önemli hale geliyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, gerek evlerde gerek kurumlarda her noktada bir kablosuz ağ ürünü kullanılabildiğini söyleyerek, “Elektrik prizi olmayan noktalara bir ürün kurulması gerektiğinde, o noktaya elektrik hattı çekilmesi şart değil. PoE çözümleri ile Ethernet ağını aynı zamanda elektrik hattı olarak da kullanmak mümkün” diyor.


Nasıl çalışıyor

Daha önceleri de var olan ancak fazla bilinmeyen teknolojinin çalışma prensibi çok basit. Pek çok yerde kullanılan IP kameralar üzerinden örneklendirirsek, iç ve dış mekanlarda kameralar çeşitli yerlerde konumlandırılabiliyor. Dolayısıyla kameraların kurulduğu yerlerde her zaman her elektrik prizi bulunmayabiliyor. İşte bu durumda, bu durumlarda ağda PoE destekli bir switch (anahtar) ürünü kullanıldığında, elektrik, var olan ethernet hattından kameraya iletilebiliyor
ETİKETLER : poe splitter TP-LINK
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun