Genel 30 EKİM 2009 / 12:34

Ericsson ve Samsung birlikte LTE bağlantısı yapıyor

Bu bağlantıda lokasyonun önemi büyük çünkü Stokholm dünyanın ilk LTE servisi sağlayan yerlerden biri.

Bu bağlantıda lokasyonun önemi büyük çünkü Stokholm dünyanın ilk LTE servisi sağlayan yerlerden biri.


Ericsson AB ve Samsung şirketi, dünyanın ilk ticari LTE cihazını üreten Samsung ve Stokholm'daki Ericsson canlı şebekesi arasında birlikte işlerlik durumunu başarıyla gerçekleştirdiklerini duyurdular.

Son zamanlarda biraz morale ihtiyacı olan Ericsson, bunun canlı bir şebekeyle tam bir işlerlik gösteren ilk ticari, standart LTE cihazı olduğunu söyledi. Samsung'la işbirliğinin başarılı olduğunu ve LTE servislerinin pazara hazır olacağı açıklamasında bulundu.

Şebekeden cihaza yapılan bağlantı LTE FDD teknolojisi kullanılarak yapılıyor.

Samsung kendi LTE cihazının kendi LTE modem yongası etrafında yapıldığını ve LTE için 2.6GHz spektrum bantı desteklediği açıkladı. Şirket uzun süredir kendi LTE cihaz stratejisi üzerinde çalışıyordu zaten ve bu yıl şubat ayında Barselona'da ilk LTE cihaz örneğini sergiledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun