Genel 02 EYLÜL 2008 / 10:24

Ericsson'un 450 milyon dolarlık Vietnam adımı

Ericsson ve Hanoi Telecom, Vietnam’da tam yetkili yönetilebilir servisleri kapsayan en büyük ağ modernleştirme sözleşmesini imzaladı.

Ericsson ve Hanoi Telecom, Vietnam’da tam yetkili yönetilebilir servisleri kapsayan en büyük ağ modernleştirme sözleşmesini imzaladı.


Ericsson, Hanoi Telecom’un mobil ağını modernleştirmek ve geliştirmek amacıyla 450 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bir ilk olarak nitelendirilen bu işbirliğiyle Ericsson ağ yönetim ve işletimini gerçekleştirecek. Üç yıllık idari hizmet anlaşması kapsamında, Ericsson alan işlemleri ve destek servisleri dahil olmak üzere Hanoi Telecom mobil ağının yönetim, işlem ve ağ tasarımından sorumlu olacak. Ericcson ayrıca ağ yayımı, sistem bütünleştirmesi gibi kapsamlı profesyonel servisler sağlayacak. Sözleşme Ericsson'un çokluortam portföyünü de içeriyor.Yayım başlatıldı ancak ticari başlangıcın 2008 sonunda başlaması planlanıyor. Teknik destek ve ağ işletimi için Ericsson, Hanoi ve Ho Chi Minh şehirlerinde işletimlerini büyütmeyi ve Danang’da yeni bir ofis açmayı planlıyor.


 


Hanoi Telecom Başkanı Dr. Pham Ngoc Lang konuyla ilgili olarak "Ericsson ile başlatılan bu stratejik ortaklık Vietnam’da bir ilk. İşimizde  asıl amaca odaklanmamıza ve üllke çapında hızla büyümemize yardım ederek bize rekabette avantaj sağlıyacak” şeklinde görüş bildirdi.


Ericsson Vietnam Başkanı Eddie Åhman ise "Hanoi Telecom’un ortaklığa bizi seçmiş olması gurur verici. Yerel varlığımızın gücü, hizmet ve teknolojide endüstri liderliğimiz ve Vietnam’daki taahüt  Hanoi Telecom’un bu dinamik pazardaki büyüme planlarını destekleyecek” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun