Genel 13 AĞUSTOS 2010 / 11:32

Ericsson Türkiye Ar-Ge Merkezi büyüyor

Ericsson, Türkiye'de Ar-Ge Merkezi'ni yeni mühendislerle güçlendiriyor.

Ericsson, Türkiye'de Ar-Ge Merkezi'ni yeni mühendislerle güçlendiriyor.


ST-Ericsson bünyesindeki IC Design Center’da (Çip Dizayn Merkezi) görev yapan yaklaşık 50 mühendis çalışmalarını bundan böyle Ericsson çatısı altında sürdürecek. Yeni ismiyle Ericsson Mikroelektronik Ar-Ge Merkezi’nde küresel standartlarda yürütülen çalışmalarla Türkiye’deki operatörlere daha yoğun destek sağlanması amaçlanıyor.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Özgür Tohumcu, Ericsson’un hem küresel hem de Türkiye’ye yönelik stratejileri içerisinde Ar-Ge’nin önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Müşterilerimizin büyümesi ve kârlılığının daha ileri seviyelere taşınması adına, Türkiye telekomünikasyon pazarının gelişmesine büyük önem veriyor ve bu doğrultudaki hedeflerimize ulaşmak için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bu hedeflere giden yolda Ar-Ge kilit bir rol oynuyor.”

1996 yılında kurulan IC Design Center, yarı-iletkenlere yönelik Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Bugün ST-Ericsson bünyesinde yer alan IC Design Center’ın odaklandığı başlıca alan ise kablosuz bağlantı çözümlerinin geliştirilmesi.

Burada görev yapacak yaklaşık 50 mühendisin Ericsson’a transferi, ST Ericsson Türkiye’nin Ericsson Türkiye tarafından satın alınmasıyla tamamlanacak. Transfer 2010 yılı Ağustos ayı sonuna kadar gerçekleşiyor olacak.