Genel 28 MAYIS 2010 / 12:32

"Ericsson Telekomünikasyon Akademisi" derslere başladı

Ericsson ve Netron'un işbirliği ile hayata geçen akademi, telekomünikasyon sektörüne yetkin kişilerin yetiştirilmesini hedefliyor.

Ericsson ve Netron'un işbirliği ile hayata geçen akademi, telekomünikasyon sektörüne yetkin kişilerin yetiştirilmesini hedefliyor.


Gelişen telekom teknolojileri ile ortaya çıkan nitelikli ve teknik insan gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla İstanbul'da kurulan Ericsson Telekomünikasyon Akademisi, ilk sınıfını açarak bireysel eğitimlere başladı. Ericsson ve Netron'un işbirliği ile hayata geçen akademi, telekomünikasyon sektörüne yetkin kişilerin yetiştirilmesini hedefliyor.

Ericsson Türkiye, bünyesinde sürdürdüğü kurumsal eğitimlerini önce bir eğitim merkezi yapısına dönüştürdü ardından Netron ile işbirliği yaparak, Ericsson Telekomünikasyon Akademisi eğitimlere başladı. Bugüne kadar operatörlerin ihtiyaçlarına özel eğitimler veren akademi, artık herkese eğitim vermeye başladı.

Önce mühendisler sonra toplumun her kesimi

Bireysel eğitimlere başlayan akademi, üniversite öğrencilerinden mühendislere, meslek lisesi mezunlarından sektör profesyonellerine kadar toplumun her kesimine eğitim vermeyi amaçlıyor.

Eğitimler Şişli'deki Netron merkez binasında

Ericsson Telekomünikasyon Akademisi, Netron'un İstanbul Şişli'deki merkez binasında hayata geçti. Akademi, hızla gelişen iş dünyasının ihtiyaç duyduğu teknik insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla, bilişim ve iletişim teknolojileri alanında hizmet veriyor. Teorik ve uygulamalı derslerin işleneceği Akademi'de, Türkçe ağırlıklı verilecek mevcut Ericsson eğitimlerine ek olarak, sertifikasyon modelini baz alan yeni eğitimler ve meslek kazandırma programları bulunuyor. Eğitimlerle, ilk bir yıl içinde bin kişiye ulaşılması, 250 kişinin de sertifika sahibi olması hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun