Genel 24 MART 2009 / 08:35

Ericsson Sony Ericsson’a bağlılığını koruyor

İsveçli Ericsson Telephone, Japon Sony ile ortak girişimi olan Sony Eriscsson‘u bırakmak gibi bir planı olmadığını açıkladı.

İsveçli Ericsson Telephone, Japon Sony ile ortak girişimi olan Sony Eriscsson‘u bırakmak gibi bir planı olmadığını açıkladı.


Düşen cep telefonu satışları nedeniyle Ericsson ilk çeyrekte büyük zarar beklediğini söyleyince, Sony Eriscsson’un kapatılacağı ile ilgili dedikodular yayılmaya başlamıştı. Sony Eriscsson sözcüsü " Ortak girişimimize bağlılığımız devam ediyor. Bu konuda herhangi bir fikir değişimi yaşamadık” dedi.


Ericsson’un Sony Ericsson’daki düşüşten etkileneceği kesin. Ancak şirket durumun kazancı ne kadar düşüreceği ile ilgili herhangi bir rakam tahmini vermedi. Bir araştırma notunda, Eriscsson’un 2009 kazancının hisse başına 4.74 İsveç Kronundan 4.05 İsveç Kronuna (0.8 TL) düşebileceği söylendi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun