Genel 18 ŞUBAT 2010 / 13:44

Ericsson mobil ataklara devam ediyor

Ericsson mobil yaşamı değiştiren yenilikleri Barselona'da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde duyurdu.

Ericsson mobil yaşamı değiştiren yenilikleri Barselona'da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde duyurdu.


Ericsson,GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde, mobil iletişim teknolojileri alanındaki yeniliklerini duyurdu. Ericsson'un, ev ortamında TV ve diğer medya cihazlarını kontrol etmeye yarayan yeni IPTV Remote cihazı ve her çeşit cep telefonuna yönelik geliştiren uygulama mağazası eStore, kongrede sergilendi.

eStore mobil uygulamalar mağazasında, her tür cep telefonuna indirilebilen 30.000 uygulama yer alıyor. Son kullanıcılar ve mobil operatörlerden büyük ilgi gören mağazadaki uygulamaların bir kısmı ücretsizken, bir kısmı ise bedel karşılığında kullanıma sunuluyor.

eStore, uygulama geliştiricilere, hazırladıkları uygulamaları kullanıcılara ulaştırma fırsatı veriyor. Medya kuruluşları, organizatör firmalar, çeşitli kurum ve diğer içerik sahipleri de geliştirdikleri uygulamaları eStore sayesinde hızlı bir şekilde tüketicilerle buluşturabiliyor.

IPTV Remote cihazı, kullanıcıların evlerinde internet üzerinden videolarını, televizyonu, kişisel bilgisayarlarını ve cep telefonlarını tek bir noktadan kontrol etmelerini sağlıyor. Gelişmiş özelliklere sahip olan cihaz, içerik görüntüleme, program rehberinde gezinme, internette sörf yapma ve TV'deki yayını kapatmadan arkadaşlarla sohbet etmeyi sağlayan ikinci bir ekran daha sunuyor. Dahası cihaz, Wi-Fi bağlantının olduğu ortamlarda taşınabilir televizyon olarak da kullanılabiliyor.