Genel 17 ARALIK 2009 / 13:56

Epson ihaleyi kazandı

Dijital görüntüleme ve baskı markası Epson, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) okullarda eğitimin kalitesini artırmaya yönelik ihalesini kazandı.

Dijital görüntüleme ve baskı markası Epson, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) okullarda eğitimin kalitesini artırmaya yönelik ihalesini kazandı.


Epson, MEB'in okullarda eğitimin kalitesini artırmaya yönelik ihalesini kazandı. İhale, 8 bin 400 adet projeksiyon ve lazer yazıcı cihazını içeriyor.

MEB'in eğitim teknolojilerindeki gelişime paralel olarak, ilk ve ortaöğrenimde öğretim yöntemiyle donanımlarını güncelleştirdiğini belirten Epson Türkiye Kurumsal Kanal Yöneticisi Mahir Özdoğan, MEB'in en önemli tedarikçileri arasında yer aldıklarını söyledi. Satın almaların MEB'e bağlı Eğitim Araçları ve Donatı Dairesi tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Özdoğan, "Bu, MEB ile ilk çalışmamız değil. Daha önce de çeşitli cihazlar sağladık" dedi.

Epson'un 1987den beri LCD video projektörler geliştirip ürettiğine dikkat çeken Özdoğan, sadece eğitim dünyasına yönelik olarak özel tasarlanmış 4 ayrı ürünleri olduğunu anımsattı. Eskiden eğitim araçları donanımı denince akla laboratuar cihazlarının geldiğini belirten Özdoğan, "Ancak günümüzde bilişim teknolojilerindeki gelişmeler, sınıf içindeki öğretimin şekil ve uygulamasını değiştirdi. Böylece, ortaya öğretmeni destekleyen, içeriği zenginleştiren ve dersi daha görsel işleme imkanı doğdu. Video projektörler sayesinde artık derste canlandırma ve sunum yapmak, öğrenci katılımını artırmak, ölçme ve değerlendirmeyi yoğun kullanmak kolaylaştı" diye konuştu.

Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat ise eğitimin kesintisiz devam ettirilmesinin önemini vurguladıktan sonra, bunun için satın almalarda dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle özetledi: "Yeni kuşak sınıf donanımında, akıllı tahta ile entegre projeksiyon cihazı temel unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada, eğitimin aksamaması için cihaz seçiminde gerçek renkleri yansıtma, gözü yormayacak şekilde tahtaya düzgün dağılmış parlaklık sağlamak gibi özellikler aranmalı. Ayrıca, cihazların öğrenci davranışları dikkate alınarak geliştirilmiş olmaları da şart! Bu yüzden bazı ürünlerimizi uzakta kumanda ile yönetilebilir şekilde sunuyoruz. Böylece, meraklı öğrencilerin kumanda cihazını kurcalayıp cihaza erişmeleri engellenmiş oluyor."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun