Genel 05 ŞUBAT 2015 / 13:40

Enoc’ta görev değişikliği

Enocta’nın Teknoloji ve Üründen Sorumlu yeni Genel Müdür Yardımcısı Emre Tok oldu. Tok, Enocta’nın yeni teknoloji ve ürün geliştirmelerinden sorumlu olacak.1999’un Şubat ayında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisi olarak mezun olduktan sonra aynı yılın Nisan ayında Koçbank IT’de kariyerine başlayan Emre Tok, iki buçuk yıl boyunca Alternatif Bank Organizasyon ve İş Süreçleri bölümünde bankanın yeniden yapılandırılması sürecinde aktif olarak görev almıştır. Tok ayrıca, Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır ve Kadir Has Üniversitesi’nde Finans Doktorasına devam etmektedir.

2002-2007 yılları arasında Türkcell’de sırasıyla Pazarlama, Özel Müşteriler, Katma Değerli Mobil Servisler ve İnternet İş gruplarında takım ve birim yöneticiliği yapmış ve bu süreçte İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır.

Askerlik görevini bitirdikten sonra 2007-2008 yılları arasında TTNET’te Ürün Geliştirme Müdürü olarak çalışmış ve TTNET Müzik, Video ve Oyun servislerini geliştirmiştir.

2008 Ekim ayından itibaren Microsoft Türkiye İnternet İş Grup Yöneticisi olarak Garanti Bankası, Starbucks, Coca-Cola, İzlesene.com, AVEA ve Turkcell gibi firmalarla özel proje ve ürünler geliştirdiği görevinden sonra, 2011 Mart ayında Microsoft İngiltere’ye transfer olan ilk Microsoft Türkiye çalışanı olmuştur.

Yaklaşık dört yıldır Microsoft İngiltere’de Bing, OneDrive ve Outlook.com ürünlerinden sorumlu Kıdemli Ürün Pazarlama ve İş Ortaklıkları Müdürü olarak görev yapmıştır. Tesco, Daily Mail ve General Electric gibi firmalarla proje ve iş ortaklıkları projelerinde çalışmıştır. Emre Tok, aynı zamanda Microsoft ülkelerinin tamamı için 2014 Dünya Kupası projesini koordine etmiştir.
ETİKETLER : Enoc