Genel 28 OCAK 2010 / 12:21

Engelli gençler iş hayatına hazırlanıyor

Türkiye Vodafone Vakfı, Altı Nokta Körler Vakfı öğrencilerine iş hayatına hazırlanma konusunda rehberlik ediyor.

Türkiye Vodafone Vakfı, Altı Nokta Körler Vakfı öğrencilerine iş hayatına hazırlanma konusunda rehberlik ediyor.


Türkiye Vodafone Vakfı, Düşler Akademisi ve Alternatif Yaşam Derneği'yle birlikte düzenlediği Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı'nda, Altı Nokta Körler Vakfı öğrencilerine verilen "İş Hayatına Hazırlık" dersinde ev sahipliği yaptı.

Engelli gençlere iş hayatına hazırlık eğitimi veren Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay konuyla ilgili şunları söyledi: "Bugün öğrencilerimizin, düşüncelerinde olduğu gibi çalışmalarında da engel tanımadıklarını, iş hayatına girerek kariyer olanaklarını değerlendirme anlamında hayli istekli ve hazır olduklarını görmekten büyük mutluluk duydum. Dersimi, engelli ve engelsiz bireylerin iş hayatında karşılaştıkları sorunların farklılığından hareketle onların deneyimleri ve soruları üzerinden şekillendirdim."

Rengin Onay, özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları, iş mülakatına katılmanın önemi, kendimizi doğru ifade etmenin yolları, mülakatta yapılması ve yapılmaması gerekenler, kıyafet seçiminin önemi gibi konular üzerinde durdu.

Düşler Akademisi'nin, Altı Nokta Körler Vakfı öğrencilerine yönelik kişisel gelişim ve yaşam koçluğu programı 13 Şubat'a kadar her Cumartesi günü saat 10:00-12:00 arasında Maslak Vodafone Plaza'da verilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun