Genel 03 ŞUBAT 2010 / 12:31

Enerji küpü futbol topu üretildi

Nihayet birileri, top tekmelerken boşa harcanan enerjiyi depolamanın eğlenceli bir yolunu buldu.

Nihayet birileri, top tekmelerken boşa harcanan enerjiyi depolamanın eğlenceli bir yolunu buldu.


Soccket adlı proje sayesinde, nihayet tekmeyi yedikçe top sahasında bir sağa bir sola savrulan futbol topunu daha işe yarar amaçlar için kullanmanın bir yolu bulundu. Proje kapsamında üretilen özel futbol topu, sahada sağa sola savruldukça topladığı enerjiyi içindeki güç depolama birimlerinde saklayabiliyor. Böylece oyun bitiminde topu alıp, bir LED lambayı aydınlatmak veya taşınabilir cihazları şarj etmek için kullanabiliyorsunuz.

Şu an için tasarım aşamasında olan projeyi ise sürpriz bir ekip test ediyor: Afrika'daki çocuklar. Böylece ufaklıklar ayaklarının altındaki topla akşama kadar oynayıp eğlenirken, aynı zamanda ileride kendilerine de fayda sağlayacak farklı bir projeye destek vermiş oluyorlar.

Projenin web sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun