Genel 10 ŞUBAT 2010 / 11:56

En yaygın internet hastalıkları

Fransız Le Nouvel Observateur Dergisi, internet kullanımının aşırıya kaçmasıyla oluşan hastalıkları sıraladı.

Fransız Le Nouvel Observateur Dergisi, internet kullanımının aşırıya kaçmasıyla oluşan hastalıkları sıraladı.


 

İnternet kullanımını abartan insanlara yönelik araştırmada, listenin ilk sırasında hastalık hastaları yer alıyor. Peki hastalık hastaları internette ne yapıyor? Hissettiği en ufak ağrıda Google'a başvuruyor ve sürekli sağlık forumlarını okuyorlar.

Listenin ikinci sırasında Google Earth ve nokta bağımlılığı, üçüncü sırada ise ‘internet hiperaktivitesi' var. İnternet hiperaktifleri 23 saniyeden fazla, bir konu üzerinde odaklanamıyor. Sürekli e-postlarına yanıt veriyor, Facebook'a giriyor, msn kullanıyor, YouTube'dan video izliyor, Deezer gibi müzik sitelerinden kendine playlist yapıyor. Her zaman çok yoğun, bilgisayar başında ve bir anda binlerce şey düşünüp çok az şey yapıyor.

Listenin dördüncü sırasındaki saplantılılar ise I-Tunes'ta albümlerini sıralamayı veya Flickr'da fotoğraflarını düzenlemek gibi aktivitelerle meşgul oluyor çoğunlukla. Liste, Google paranoyası ise sonlanıyor ve Google paranoyası taşıyan insanlar hiçbir haberin gerçekliğine hemen inanmıyor ve Google'da uzun uzun araştırma yapıyor.