Genel 26 NİSAN 2011 / 10:20

En kötü ihtimalle 20 yıla Mars’tayız

En kötü ihtimalle 20 yıla Mars’tayız

Uzay keşif araçları geliştiren SpaceX’in hedefi 10 yıl sonra Mars’a insan taşımak.The Wall Street Journal tarafından yapılan bir röportajda SpaceX’in CEO’su Elon Mask, hedeflerinin 10 yıl içerisinde Mars gezegenine insan göndermek olduğunu söyledi.

10 yıllık bir yol haritasını ‘en iyi senaryo’ olarak niteleyen Musk, işlerin istedikleri gibi gitmemesi durumunda ise Mars’a ayak basmanın 15-20 yıla kadar uzayabileceğini söyledi.

“SpaceX’in insan yaşamını birden fazla gezegene yaymasını istiyorum.” diyen Musk ayrıca Mars üzerinde kendi kendine yetebilen bir istasyon kurma hedefi olduğunu da söyledi.

PayPal’ın kurucularından olan Musk, 2002 yılında SpaceX’i; uzayı keşfetmek ve bu yöndeki çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla taşıtlar üreten bir şirket olarak kurdu. SpaceX aynı zamanda yük taşıyacak roketler de imal etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun