Genel 14 EKİM 2010 / 13:14

En iyi mikroişlemciyi tasarlayan kazanacak

Çizgi TAGEM ve Empa Elektronik, üniversitelere yönelik yeni bir işlemci tasarım yarışması başlattı.

Çizgi TAGEM ve Empa Elektronik, üniversitelere yönelik yeni bir işlemci tasarım yarışması başlattı.


Çizgi TAGEM ve Empa Elektronik firmalarının üniversiteler, meslek yüksek okulları ve meslek liseleri için geliştirdiği bir etkinlik olan MCU Turkey Texas Instruments MikroDenetleyici Proje Yarışması ve Hibe Programı başlıyor. Etkinliğin amacı teknik eğitim veren üniversite ve meslek okullarımızın mikrodenetleyici derslerinde öğrencilere yaparak ve görerek eğitim sağlamalarında yardımcı olmak olarak açıklandı.

Litaratürde proje bazlı eğitim olarak geçen bu eğitim tarzında öğrenciler gruplara ayrılarak yarışacaklar. Etkinlik kapsamında bin adet Texas Instruments MSP430 LaunchPad mikrodenetleyici eğitim kiti yarışmaya katılacak bu üniversitelere ve teknik okullara hibe edilecek.

Etkinlik sonunda yarışma sürecini en iyi değerlendiren ve en iyi proje hazırlayan öğrenciler ödüllendirilecek.

15 Ekim'de başlayacak olan yarışma süreciyle ilgili detaylı bilgi ve katılım şartları için http://www.mcu-turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun