Genel 19 EYLÜL 2013 / 09:46

En akıllı hayatta kalsın

'SOS Adası' izleyicilerle yepyeni bir yoldan iletişim kurmak için,çevrim içi yayın akışı, sosyal medya ve hayatta kalma taktiklerini birleştiriyor.

Yarışma boyunca, izleyiciler, sosyal medyayı kullanarak favori yarışmacılarını izleyebilecek, onlarla iletişim kurabilecek ve onlar için oy kullanabilecekler. ‘SOS Adası’ YouTube ve Facebook’ta 30 Eylül’de Türkiye saatiyle 22:30’da live-stream olarak başlangıcını yapıyor.

‘SOS Adası: En Akıllı Hayatta Kalsın,’ yarışmacıları, adadaki hayatta kalma becerileri, oy toplamak için sosyal medyayı kullanma yetenekleri, ve Samsung cihazlarının fonksiyonelliklerini maksimize etmek için gösterdikleri teknoloji zekası üzerinden puan kazanacaklar.

Les Stroud, “Issız bir adada hayatta kalma için gerekli bilgi ve beceriler, yarışma boyunca, bu çocuklar için hayati önem taşıyacak. Bu, ne yarışmacıların ne de izleyicilerin kısa zamanda unutabileceği bir deneyim olacak.”

Yarışmacılar daha sonra Samsung GalaxyS4 zoom ve Galaxy NX camera’yı kullanarak bir dizi yarışmada karşı karşıya gelecek. Şampiyon, 100,000 dolar değerinde, kendi özel adasında kendi deneyimini yaşama şansı tanıyan bir paketle ödüllendirilecek.