Genel 23 ŞUBAT 2016 / 14:18

Elon Musk Tesla.com domaini almayı başardı

Son dönemin en popüler ve seri girişimcilerin biri olan Elon Musk, 10 yıldır almayı hedeflediği Tesla.com domainini almayı başardı.

Uzun zamandır Nikola Tesla hayranına ait olan Tesla.com domaini, 10 yıllık bir uğraşın sonucunda Tesla Motors tarafından satın alındı. Stu Grossman 1992 yılında satın aldığı domaini, 10 yıldır Tesla Motors’a satmamak için direniyordu. Uzun süre Teslamotors.com domaini kullanan şirket,  19 Şubat 2016 tarihi itibariyle Tesla.com alan adına sahip oldu.

Konuyla ilgili 20 Şubat’ta kendi hesabından tweet atan Elon Musk, Stu Grossman’a çok teşekkür ederek, bunun onun için çok anlam ifade ettiğini belirtiyor.  Stu Grossman’ın Tesla Motors’a domaini satıp, satmadığı bilinmese de;  Grossman’ın domainin yıllık ödemesini unutması ihtimali de bulunuyor. Ancak yine bazı söylentilere göre Musk’un Grossman’a 5 milyon dolar ödediği belirtiliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun