Genel 11 KASIM 2009 / 11:31

Electronic Arts Playfish'le anlaştı

Electronic Arts (EA) bin 500 kişinin işine son verirken, Londra merkezli çevrimiçi oyun üreticisi Playfish'i satın aldığını açıkladı.

Electronic Arts (EA) bin 500 kişinin işine son verirken, Londra merkezli çevrimiçi oyun üreticisi Playfish'i satın aldığını açıkladı.


Video oyun üreticisi EA, kendi sayısal işini geliştirmek için bir İngiliz çevrimiçi video oyun şirketini satın alırken, işgücünün yüzde 17'sini kesmeyi planlıyor.

EA, pek çok hizmetine son vererek yıllık 100 milyon dolar tasarruf etmeyi düşündüğünü ve gelecek Mart'a kadar bin 500 kişinin işine son vereceğini açıkladı. Bu kesintiler oyun geliştirmenin azaldığı bir döneme denk geliyor. Çünkü endüstri çapında satışlarda bir düşüş yaşandığı için şirketin planı daha az oyuna odaklanmak. Bu kesintiler de bu planın bir parçası.

EA, Londra tabanlı online oyun üreticisi Playfish ile anlaştığını açıkladı.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun