Genel 18 MART 2009 / 08:20

Electro World sekizinci mağazasını Kartal'da açtı

Sekizinci mağazasını Kartal'da açan Electro World, 3 yıl içerisinde 26 mağaza ve 100 bin metrekare toplam satış alanına ulaşmayı hedefliyor.

Sekizinci mağazasını Kartal'da açan Electro World, 3 yıl içerisinde 26 mağaza ve 100 bin metrekare toplam satış alanına ulaşmayı hedefliyor.


Electro World, ilk cadde mağazasını İstanbul'da Kartal ilçesinde açtı. Electro World bu mağaza ile birlikte mağaza sayısını 8'e çıkarırken toplam satış alanı kapasitesini 25 bin metrekareye ulaştırdı. Electro World, Kartal'daki 8 bin metrekarelik cadde mağazasında, 65 farklı ürün grubu, 500'ün üzerinde farklı marka, 25 bin çeşit ürünle hizmet verecek.


Mağazanın yarınki açılışı öncesi bugün basına yönelik bir toplantı düzenlendi ve mağaza gezdirildi. Basın toplantısında konuşan Electro World Genel Müdürü Bahadır Özbek, bir yıl içerisinde 6 mağaza daha açarak mağaza sayılarını 14'e çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Yeni mağazalarında 75 kişiyi istihdam ettiklerini anlatan Özbek, 3 yıl içerisinde toplamda 26 mağazaya ulaşmayı plandıklarını kaydetti. Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendimizi elektronik hipermarket olarak tanımlıyoruz. Çünkü mağazalarımız büyük metrekareler üzerine konumlanıyor, bol çeşit olanağı sunuyor, sürekli promosyon ve aktivitelerimiz oluyor. Elektronik pazarı yüzde 10 daraldı ama elektronik zincir mağazacılıkta pazar yüzde 12,5 büyüdü. Electro World ise 2007 yılına göre 2008 yılında pazar payını iki katına çıkardı. DSGi Plc'nin uluslararası deneyimini yerel tecrübemizle birleştirerek büyümeye devam edeceğiz. Bundan sonraki açacağımız mağazalarda hedefimiz şu anda bulunduğumuz iller olacak. Ankara'da iki mağaza açacağız, yine İstanbul'da üç mağaza açacağız. İzmir'de yılın sonuna kadar en az bir, belki de iki mağaza açmayı düşünüyoruz. Ekim ayı gibi de internet sitesi üstünden satışa da başlayacağız."


Son günlerde gündemin en önemli maddesi olan ÖTV indirimi hamlesini desteklediklerini dile getiren Özbek, önümüzdeki birkaç hafta içinde pazarda ciddi bir hareketlenme beklediklerini, ziyaretçi sayılarında da artış olacağını ifade etti. Özbek, "Cep telefonlarında ve birçok IT ürününde ÖTV indirimi sözkonusu değil. Yüzde 20 ÖTV'li fotoğraf makinelerinde de mesela indirim olmayacak. En büyük faydayı ve indirimi beyaz eşya ile LCD televizyonlarda olacak gibi görünüyor" şeklinde konuştu.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun