Genel 28 OCAK 2010 / 14:01

Ekonomik iyileşme birleşme ve satınalmaları tetikliyor

Ekonominin iyileşmeye başlamasıyla teknoloji birleşmeleri ve satın almalarında yeni bir hareketlilik başladı.

Ekonominin iyileşmeye başlamasıyla teknoloji birleşmeleri ve satın almalarında yeni bir hareketlilik başladı.


Ekonominin iyileşmesine bağlı olarak BT şirketleri arasındaki birleşme ve satın almaların bu yıl artması bekleniyor. İngiltere'de satın almalara ve birleşmelere yönelik anlaşmaların değeri 2008'deki 6,8 milyar dolardan 2009'da 3,3 milyar dolara düşmüşü. Bu, 2003'ten beri pazardaki en düşük seviyelere karşılık geliyor.

PricewaterhouseCoopers'in (PwC) araştırmasına göreyse, satın alma ve birleşme anlaşmalarıyla birlikte piyasanın yeniden hareketlenmesi bekleniyor. Şirket, ABD'deki bir dizi büyük anlaşmayı takiben piyasadaki güvenin yeniden oluşacağını tahmin ediyor.

Bu anlamda doğru şartların İngiltere'de oluşacağına ve yerel güvenin yeniden sağlanacağına inandıklarını belirten PwC ortaklarında Andy Morgan, "Uygulamalar konusunda asıl ilgi odağı yazılımın servis olarak sunulması, çünkü işletmeler büyük ölçekli yazılım harcamalarını ana para bütçesinden faaliyetsel bütçeye taşımanın faydalarını görmeye başladı. Bu da satın alma ve birleşme çabalarını artırıyor" açıklamasını yaptı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun