Genel 07 KASIM 2008 / 08:00

Ekonomi, ekoloji, teknoloji

Epson’un yeni ürün ve teknolojileri çevreci ve ekonomik çözümler sunuyorlar.

Epson’un yeni ürün ve teknolojileri çevreci ve ekonomik çözümler sunuyorlar.


Epson’un yeni tanıttığı Stylus Office B40W kablosuz bağlantı sağlayan bir lazer yazıcı. Stylus Office BX300F ve BX600FW ise ayrı mürekkep kartuşlu, ev ofisler için tasarlanmış dördü-bir-arada inkjet yazıcılar. Stylus SX100, SX200 ve SX400 Serileri ise tasarımları ile dikkat çekiyorlar. Epson B300 ve B500DN ise iş dünyasına yönelik mürekkep püskürtmeli yazıcı serisini oluşturuyorlar. Yeni Epson mürekkepli yazıcıların enerji tüketimini yüzde 95 azaltarak baskı maliyetini yüzde 70 oranında indirdiği belirtiliyor.


 


Şirketin çevreci ve ekonomik çözümler sunabilmesini sağlayan araçlardan biri de Epson Micro Piezo teknolojisi. Bu teknolojide mürekkep damlalarının enjeksiyonunu gerektiren baskı işlemi termal olmadığından, sıvılar ısınmıyor. Böylece normal mürekkeplerin yanı sıra başka tür malzemeler de bozulmadan kullanılabiliyor. Aynı zamanda tekstil, baskılı devre kartları veya LCD panellerin piksellerini renklendiren filtreler gibi farklı destek araçları da işlenebiliyor. Böylece, bu özel teknoloji malzeme ve enerji tüketiminde büyük tasarruf sağladığı gibi atık maddeleri azaltıp üretim için daha az alan gerektiriyor. Ayrıca yıpranma, aşınma veya ısı gerilimine yol açacak bir mekanizma kullanılmayarak, baskı başlığı ve mürekkebin daha uzun ömürlü olması sağlanıyor.


 


Epson’un, 1970 yılında, atık sulardaki zararlı maddelerin işlenmesi için üretilen kapalı sistemi çevre duyarlılığı konusundaki ilk girişim olarak kabul ediliyor. Şirket, Kyoto Protokolü’nün 2010 yılında sera gazlarının azaltılması programına paralel olarak ekonomi ile ekolojiyi kaynaştırmayı amaçlayan “Action 2010” programını yürütüyor.


 


www.epson.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun