Genel 30 TEMMUZ 2009 / 06:38

Efsane geri dönüyor ama kısa süreliğine

Formula 1 eski dünya şampiyonu Michael Schumacher, Felipe Massa pistlere dönene kadar Ferrari adına yarışacak.

Formula 1 eski dünya şampiyonu Michael Schumacher, Felipe Massa pistlere dönene kadar Ferrari adına yarışacak.


Efsane pilot Michael Schumacher Formula 1'e geri dönüyor. Ferrari takımı, Felipe Massa'nın Macaristan Grand Prix'sinde geçirdiği kaza nedeniyle uzun bir süre yarışamayacak olması nedeniyle pilot arayışlarına girmişti. Bu arayışlarda gözler Schumacher'e çevrilmişti. Eski dünya şampiyonu Michael Schumacher'e teklif götüren Ferrari, Alman pilottan olumlu yanıt aldı. Schumi, Felipe Massa pistlere dönene kadar Ferrari adına yarışacak.

Michael Schumacher yaptığı açıklamada, kendisi için Formula 1 defterinin çoktan kapandığını ancak bu özel durumda takımına olan sadakatından dolayı yeniden yarışmayı kabul ettiğini söyledi. Michael Schumacher'in 21-23 Ağustos tarihlerinde yapılacak İspanya Grand Prix'sinde yeniden pistlerde olması bekleniyor.


Michael Schumacher'in, 7 dünya şampiyonluğu bulunuyor. F1 kariyeri başarılarla dolu olan Alman pilot, en çok yarış kazanan pilot, bir sezonda en çok yarış kazanan pilot ve en çok pole pozisyon kazanan pilot gibi unvanları da elinde bulunduruyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun