Genel 21 OCAK 2010 / 05:27

Edata'nın yazarkasalarına 2. adres

Yazarkasa üreticisi Edata ve Penta Bilgisayar, Edata'nın ürettiği Profilo ve Olivetti markalı yazarkasaların Penta Bilgisayar bayi kanalı üzerinden satışı konusunda işbirliği yaptı.

Yazarkasa üreticisi Edata ve Penta Bilgisayar, Edata'nın ürettiği Profilo ve Olivetti markalı yazarkasaların Penta Bilgisayar bayi kanalı üzerinden satışı konusunda işbirliği yaptı.


Teknoloji ürünleri dağıtıcısı Penta Bilgisayar ve yazarkasa üreticisi Edata, işbirliğine gitti. Edata'nın üretimini yaptığı Profilo ve Olivetti marka yazarkasalar artık Penta bayilerinden de satın alınabilecek.

Penta Bilgisayar'ı kurucularını tanıması sebebiyle ilk yıllarından beri izlediğini, teknoloji sektöründe geçtiğimiz 20 yıl içinde yaygın ürün satışını hedefleyen çokça firma kurulduğunu fakat bunlardan sadece birkaçının yaygın bir satış kanalı ile çalışma başarısını gösterebildiğini söyleyen Edata Genel Müdürü Tunç Sarıbay; Penta Bilgisayar'ın ürün yelpazesini, iş modellerini ve satış kanalını sürekli geliştirmiş ender firmalardan birisi olduğunu ifade ediyor. Penta Bilgisayar'ın kurulduğu ilk günden itibaren tedarikçilerine ve bayi kanalına değer katan bir dağıtıcı olduğunu söyleyen Penta Bilgisayar Genel Müdürü Sinan Güçlü ise "Bu amaç doğrultusunda ürün portföyümüzü her geçen yıl geliştirirken bayilerimizin pazarda artan rekabette öne çıkabilmesi için onların gelişimlerine de büyük önem veriyoruz. Edata ile yaptığımız işbirliği sayesinde Penta bayileri KOBİ'lere ve esnafa ulaşmada yeni bir araca sahip olacaklar. Yazarkasa ile giriş yaptıkları kuruluşa diğer ürünleri de satma imkanına kavuşacaklar" dedi. Edata'nın, işbirliği için Penta Bilgisayar'ı tercih etmesinin de kendileri için önemli olduğunu belirten Sinan Güçlü; "Edata, gerek ürün kalitesi, gerekse yenilikçiliği ile Türkiye pazarında lider bir kurum. Penta Bilgisayar ve Edata arasında gerçekleştirilen bu işbirliğinin pazarın büyümesine de önemli bir katkı sağlayacağı inancındayım" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun