Genel 22 MART 2010 / 12:34

Eczacıbaşı-Baxter, ilaç takibini VisionPlus Pharma ile yönetecek

Eczacıbaşı-Baxter, "İlaç Takip Sistemi" ile ilgili tüm ihtiyaçlarını Oracle'ın oluşturduğu VisionPlus Pharma ile karşılayacak.

Eczacıbaşı-Baxter, "İlaç Takip Sistemi" ile ilgili tüm ihtiyaçlarını Oracle'ın oluşturduğu VisionPlus Pharma ile karşılayacak.


Eczacıbaşı-Baxter, Sağlık Bakanlığı'nın sahte ilaç ve kupürü ortadan kaldırmaya yönelik "karekod" uygulamasını, Oracle altyapısı üzerinde İdea Teknoloji'nin VisionPlus Pharma çözümünü kullanarak başlattı. Proje kapsamında karekod üretilmesi, basılması, karekod verilerinin saklanması, ERP ve operasyonel sistemler ile entegrasyon, Sağlık Bakanlığı'na veri aktarımları VisionPlus Pharma uygulaması üzerinden sunulacak.

Türkiye'de 2010 yılının ilk gününden itibaren hayata geçirilen "İlaç Takip Sistemi" uygulaması ile ürünlerin ve taşıma ambalajlarının üzerine karekod konulması zorunlu hale getirildi. Dünya üzerinde ikinci Avrupa ülkeleri arasında da ilk uygulaması Türkiye'de gerçekleştirilecek olan bu proje ile 300 ithalatçı ve üretici ilaç şirketi, 25 bin eczane, 550 ecza deposu ve 500 hastane eczanesi entegre edilebilecek.

Eczacıbaşı-Baxter ise İlaç Takip Sistemi projesinde İdea Teknoloji'nin VisionPlus Pharma çözümünü tercih etti. Böylelikle ürünlerin üretim ortamında karekod ile işaretlenmesinden başlayarak, İlaç Takip Sistemi'nin zorunlu kıldığı tüm izlenebilirlik ve entegrasyon süreçlerine uygun bir yapı hayata geçirildi.

Eczacıbaşı-Baxter, proje kapsamında karekodlu etiketleme yapabilmenin yanında kapsam dışındaki diğer ürünler için fiyat kupürlü basım yapabiliyor ve tüm ürünlerini tek bir sistem üzerinde takip edebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun