Genel 21 EKİM 2009 / 11:50

eChallenges Konferansı, Joao da Silva ile açıldı

İstanbul'da, 21-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan eChallenges 2009 Konferansı'nın açılış konuşmasını Avrupa Komisyonu Bilgi Toplumu ve Medya Direktörü Joao da Silva gerçekleştirdi.

İstanbul'da, 21-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan eChallenges 2009 Konferansı'nın açılış konuşmasını Avrupa Komisyonu Bilgi Toplumu ve Medya Direktörü Joao da Silva gerçekleştirdi.


Joao da Silva'nın konuşmasında, tüm sektörlerin birbirine ekonomik, sosyal ve teknik anlamda bağlantılı olduğunu ve bu sektörlerin birbirleriyle doğru iletişimi söz konusu olduğunda, farklı altyapıların entegre edilmesiyle dünyanın daha enstrümental bir hal alacağını vurguladı. Giderek daha akıllı bir dünyaya sahip olduğumuza inandığını söyleyen Joao da Silva, mevcut teknolojik gelişimlerin akıllı alanlara entegre edilmesi gerektiğini belirterek, bu yeni dünyanın yeni ekonomik fırsatlarını görmemiz gerektiğine değindi. Bu anlamda mevcut araştırma, geliştirme yatırımlarının geliştirilmesinin yanı sıra; teknoloji, kaynak geliştirme, bilgi ve iletişim sanayileri araştırmaları arasında yeni bir iletişim gerçekleşmesinin altını önemle çizdi.

Avrupa Komisyonu, TÜBİTAK ve Brüksel'deki Türkiye Araştırma ve İş Dünyası Kuruluşları'nın (TURBO) desteği ile düzenlenen eChallenges 2009 konferansında, bilgi ve iletişim teknolojilerinin geldiği nokta ve gelecekteki öncelikler tartışılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun