Genel 18 MAYIS 2010 / 06:53

eBİKO'10'da zafer BThaber'in oldu

Uluslararası Bilişim Olimpiyatı (eBİKO'10) etkinliğinde BThaber Gazetesi en beğenilen bilgisayar ve teknoloji yayını seçildi.

Uluslararası Bilişim Olimpiyatı (eBİKO'10) etkinliğinde BThaber Gazetesi en beğenilen bilgisayar ve teknoloji yayını seçildi.


Teknoloji Tasarım Merkezi Derneği tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Bilişim Olimpiyatı, kısa adıyla eBİKO'10 (Eğitimde Bilişim ve İnternet Kültürü Oluşumu) etkinliğinde BThaber Gazetesi en beğenilen bilgisayar ve teknoloji yayını seçildi. 10 bin 5 yüz kişinin oy kullandığı ankette BThaber Gazetesi'nin ödülünü Ankara Haber Sorumlusu Yusuf Çağlayan aldı.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Bilgi Güvenliği Derneği, Teknoloji Bilgilendirme Platformu ve Atlantik Eğitim Kurumları'nın desteklediği etkinlikte Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, Türk Hava Yolları, Oracle, İntel, Mobisad, TÜTED, TEDER, Microsoft, TÜBİSAD ve Forsnet sponsor olarak yer aldı.

Geleceğin genç bilişimcilerini yetiştirmek, öğrencileri gelişen ve hızla ilerleyen teknolojiden, bilgisayar ve internet kültüründen haberdar etmek, bilişim teknolojileri ve internet konusuna ilgi duyan, istekli ve üretici ilköğretim ve lise öğrencilerini teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 6. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'na 30'u aşkın ülkeden öğrenciler projeleriyle katıldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun