Genel 18 MAYIS 2010 / 06:53

eBİKO'10'da zafer BThaber'in oldu

Uluslararası Bilişim Olimpiyatı (eBİKO'10) etkinliğinde BThaber Gazetesi en beğenilen bilgisayar ve teknoloji yayını seçildi.

Uluslararası Bilişim Olimpiyatı (eBİKO'10) etkinliğinde BThaber Gazetesi en beğenilen bilgisayar ve teknoloji yayını seçildi.


Teknoloji Tasarım Merkezi Derneği tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Bilişim Olimpiyatı, kısa adıyla eBİKO'10 (Eğitimde Bilişim ve İnternet Kültürü Oluşumu) etkinliğinde BThaber Gazetesi en beğenilen bilgisayar ve teknoloji yayını seçildi. 10 bin 5 yüz kişinin oy kullandığı ankette BThaber Gazetesi'nin ödülünü Ankara Haber Sorumlusu Yusuf Çağlayan aldı.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Bilgi Güvenliği Derneği, Teknoloji Bilgilendirme Platformu ve Atlantik Eğitim Kurumları'nın desteklediği etkinlikte Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, Türk Hava Yolları, Oracle, İntel, Mobisad, TÜTED, TEDER, Microsoft, TÜBİSAD ve Forsnet sponsor olarak yer aldı.

Geleceğin genç bilişimcilerini yetiştirmek, öğrencileri gelişen ve hızla ilerleyen teknolojiden, bilgisayar ve internet kültüründen haberdar etmek, bilişim teknolojileri ve internet konusuna ilgi duyan, istekli ve üretici ilköğretim ve lise öğrencilerini teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 6. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'na 30'u aşkın ülkeden öğrenciler projeleriyle katıldı.