Genel 16 ARALIK 2010 / 09:01

eBay kendi mobil uygulama geliştiricisini satın aldı

E-ticaret sitesi, mobile verdiği önemi iki yıldır işbirliği yürüttüğü Critical Path'i satın alarak gösterdi.

E-ticaret sitesi, mobile verdiği önemi iki yıldır işbirliği yürüttüğü Critical Path'i satın alarak gösterdi.


Akıllı telefonlar ve diğer tüm taşınabilir cihazların artmasıyla, ortaya koyulan hemen her çözüm bu ürünlere de odaklanmaya başladı. Hayatımızda daha çok yer kaplayan cihazların akıllı yönünü ortaya çıkaran mobil uygulamalar ve geliştiricileri de oldukça önemli bir hale geldi.

Ticaret sitesi eBay de bu akımdan hareketle mobil uygulama yazılımı geliştiricisi Critical Path Software'i satın aldı. Critical Path ve eBay, eBay'in bugüne kadar 14 milyon kez indirilen iPhone uygulaması için yaklaşık iki yıldır birlikte çalışıyordu.

EBay, son yıllarda mobil ticarete fazlasıyla yönelmiş durumda. Şirketin geliştirdiği uygulama sayesinde müşteriler mağazalarda gezinebiliyor ve fiyat karşılaştırması yapabiliyor.

2009 yılında eBay'in mobil uygulaması üzerinden yapılan satışlar 600 milyon doları bulmuştu. 2010 yılında bu rakamın 1,5 milyar doları aşması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun