Genel 13 NİSAN 2009 / 12:08

E- ticarette güven ön planda

ABD'li tüketicilerin yüzde 80'i, güvendikleri ticari kuruluşlara kimlik numaralarını vererek online alışveriş yapmaktan çekinmiyor.

ABD'li tüketicilerin yüzde 80'i, güvendikleri ticari kuruluşlara kimlik numaralarını vererek online alışveriş yapmaktan çekinmiyor.


Üç ATM ve kredi  kart ağı, Acculynk'nin PaySecure sistemini test etmeye hazırlanıyor. Bu sistem, tüketicilerin bir kredi kartı numarası ve kişisel kimlik numaralarını (PIN) girerek online alışveriş yapmasını sağlıyor. Bu bağlamda akla gelen ilk soru; tüketiciler kişisel kimlik numarasını online bir mecrada kullanırken güvende hissedecek mi? PaySecure online banka kartı hizmeti sağlayıcısı Acculynk tarafından yapılan araştırma; Amerika'da çoğunluğun fikre sıcak baktığını gösterdi.


500 kart kullanıcısının katıldığı araştırmada, katılımcıların yüzde 65'i PIN- kredi ile online alışveriş yaptıklarında daha güvende hissedeceklerini belirtti. Yüzde 63'ü online ödeme servisi PayPal'dan çok PayService'i kullanmayı tercih edeceklerini; yüzde 48'i PaySecure kullansalardı daha sık online alışveriş yapacaklarını söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun