Genel 09 KASIM 2010 / 08:29

E-ticarette başarıyı hedefleyenlere yeni bir kaynak

Anıl Altaş, yeni kitabıyla e-ticarette başarılı olmak isteyenlere yol göstermeyi hedefliyor.

Anıl Altaş, yeni kitabıyla e-ticarette başarılı olmak isteyenlere yol göstermeyi hedefliyor.


Dijital pazarlama ve e-ticaret konularında şirketlere danışmanlık yapan, seminerler ve eğitimler veren Anıl Altaş'ın 'E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi' isimli kitabı MediaCat/Digitalage tarafından yayımlandı. Anıl Altaş kitabında internet üzerinden satış yapan şirketlerin başarı hikayelerine yer veriyor ve bu alanda başarılı olmanın sırlarını anlatıyor. Altaş kitabında şirketlerin 'internet sayesinde satış yapmaya nasıl başlarım' ve 'yeni oluşan satış hacmini nasıl arttırırım' gibi temel sorulara yanıtlar veriyor.

Şirketler ve bireysel olarak satış yapmak isteyenler için rehber

Temelde, herkesin kullanacağı çözümler birbirine benzer olmasına rağmen, sadece koşulacak hedefe ve ellerindeki bütçeye bağlı olarak, ürün ve hizmetlerine özel tablet çözümler sunan kitap, sadece e-ticaret yapanlar için değil, e-ticaret ve internette etkin satış yaparak paralel kariyer geliştirmek isteyenler için de özel bir rehber niteliğinde.

İş dünyasından canlı örnekler

'E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi' adlı kitabında eğitimlerine katılanların ilginç soruları ve yaklaşımlarına yer veren Altaş, anlatımlarında pek çok canlı örnekten yola çıkıyor. Altaş'ın kitabındaki örneklerde bazısı bir e-ticaret sitesinin en kolay ve ucuz yoldan nasıl kurulacağını merak ederken, bazısı da ürettiği yol boyasını veya moda yaratacağını düşündüğü kırmızı ayakkabıları internet üzerinden ihraç etmenin yollarını arıyor. Verilen örneklerden birinde de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nde senelerce ders vermiş, emekliliğinin baharında Silivri yakınlarında küçük bir köye yerleşmiş ve yaratıcı mesleğini internetle bütünleştirmek isteyen bir kadın akademisyenin fotoğraflara bakarak yaptığı heykelleri internet üzerinden nasıl satacağının ve bunu hedef kitleye nasıl duyuracağının yanıtını bulmayı hedefliyor.

Kitabın akıcılığını sağlamak için, e-ticaret sektöründeki başarılı girişimcilerle röportajlar yapılmış ve ''Anıl'ın Notu'' yorumlarıyla samimi ve içten bir hava yaratılmış. Kitap internetten etkin satış yapmak, sosyal medyayı e-ticaretle birleştirmek ve mobil ticaretle gelen yenilikleri görmek isteyen herkes için ideal bir e-ticaret rehberi olmayı hedefliyor.

Kitapla ilgili tanıtım filmi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Dijital dünyada ticaretin yeni yolunu keşfedin

Anıl Altaş, BTnet.com.tr üzerinde düzenlenen web seminerlerinin 30 Kasım'a yapılacak 9. etkinliğine konuk olacak. Yazar, 'E-ticaret, internette etkin satış teknikleri' adlı eğitimde e-ticaret konusundaki birikimini 90 dakika sürecek bir webiner eşliğinde BTnet.com.tr ziyaretçileriyle paylaşacak.

Webinere dair detaylı bilgi ve katılım koşulları için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun