Genel 02 KASIM 2009 / 13:05

e-imzada işbirliği

Türkiye'nin e-imza çalışmalarında öncü firması E-GÜVEN, dünyanın önde gelen yazılım firmalarından Adobe Systems ile e-imza alanında işbirliğine gidiyor.

Türkiye'nin e-imza çalışmalarında öncü firması E-GÜVEN, dünyanın önde gelen yazılım firmalarından Adobe Systems ile e-imza alanında işbirliğine gidiyor.


Bu işbirliği çerçevesinde, kreatif profesyoneller ve bilgi çalışanları, ürettikleri içeriği Adobe Acrobat yazılımı ile ISO PDF dokümanına dönüştürerek, E-GÜVEN tarafından sağlanan sertifika ile imzalayabiliyor ve zaman damgası ekleyebiliyorlar. Bu sayede, içeriğin kim tarafından ve hangi tarihte üretildiği yasal olarak belgelenebiliyor.

Adobe Systems Akdeniz Ülkeleri İş Geliştirme Müdürü Evren Arın konu hakkındaki görüşlerini şöyle dile getiriyor: "Ülkemizde emeğin korunmasının eser sahipleri için çetin bir konu olduğunu ve özellikle bireysel üreticilerin bu konuda daha fazla mağduriyet yaşadığını biliyoruz. Adobe Acrobat ile E-GÜVEN e-imza hizmetlerini bir araya getirerek, kreatif profesyonellerin eserlerini kolayca ve güvenle paylaşabilmelerini sağlayan bir çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bu işbirliğini aynı zamanda ülkemizde e-imza kullanımının yaygınlaşmasında bir dönüm noktası olarak da görüyoruz."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun