Genel 07 EKİM 2008 / 13:55

e-Dönüşüm İcra Kurulu Bilişim Zirvesi '08'de yapıldı

Devlet Bakanı Prof. Dr. Nazım Ekren açılış konuşmasında e-Devlet Kapısı'nın da bugün itibarı ile devreye girdiğini söyledi.

Devlet Bakanı Prof. Dr. Nazım Ekren açılış konuşmasında e-Devlet Kapısı'nın da bugün itibarı ile devreye girdiğini söyledi.


25. e-Dönüşüm İcra Kurulu Toplantısı'nın açılış konuşmasını yapan Devlet Bakanı Prof. Dr. Nazım Ekren, 25. İcra Kurulu Toplantısının Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında dünyanın yedinci, Avrasya'nın ise en büyük fuarı olan CeBIT Bilişim Fuarı'nın açılış gününde gerçekleşiyor olmasının ayrıca önemli olduğunu belirtti. Ekren, "Bugün başlayarak 12 Ekim'e kadar devam edecek olan toplantımıza da evsahipliği yapan 2008 CeBIT Bilişim Fuarı ve Bilişim Zirvesi'nin geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de başarılı olacağına inanıyoruz ve biz de desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi. İcra toplantısında büyük çaplı bilişim projelerinde sözleşmeli bilişim personeli kullanılması, Bilişim Vadisi, e-Devlet Kapısı'na entegre edilmesi uygun görülen yeni kamu hizmetleri, nitelikli bilişim çalışanlarının yetiştirilmesi konularının değerlendirileceğini açıklayan Devlet Bakanı Nazım Ekren sözlerine şu şekilde devam etti: "Bilgi toplumuna dönüşüm sürecinin en önemli bileşenlerinden biri olan vatandaş odaklı kamu anlayışının bir aracı olduğunu her fırsatta vurguladığımız e-Devlet Kapısı'nın açılışını CeBIT Bilişim Fuarı ve Bilişim Zirvesi'nin ilk gününde gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın ihtiyacı olan bütünleşik kamu hizmetlerinin tek kapıda kesintisiz ve 7 gün 24 saat sunmak üzere tasarlanmış olan e-Devlet Kapısı önümüzdeki dönemde yeni hizmetlerle zenginleşecek; hem hizmet sunanlar hem de hizmete erişenler zaman ve kaynak tasarrufu sağlayacak."


....