Genel 15 EKİM 2010 / 12:48

E-beyannamede virüs tehlikesine dikkat!

E-beyanname için Maliye'nin hazırlayıp dağıttığı uygulamanın virüslü benzerleri etrafta dolanıyor.

E-beyanname için Maliye'nin hazırlayıp dağıttığı uygulamanın virüslü benzerleri etrafta dolanıyor.


T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi tarafından vergi mükelleflerinin e-beyanname oluşturabilmesi için hazırlanan uygulamanın virüslü sahte örnekleri ortalıkta dolaşmaya başladı. Bazı kullanıcıların bilgisayarları tarafından virüs olarak tanımlanan bu uygulamaların, uygulamanın popülerliğinden faydalanmak isteyen bilgisayar korsanları tarafından hayata geçirilen bir oltalama faaliyeti olduğu düşünülüyor.

Sahte e-beyanname uygulamasıyla kullanıcıların ne tür bilgilerinin ele geçirilmesinin hedeflendiği henüz bilinmiyor. Ancak programı indirip kullanacak olanların indirme işlemini mutlaka https://ebeyanname.gib.gov.tr adresinden gerçekleştirmesi ve kurmadan önce virüs taramasından geçirmesi tavsiye ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun