Genel 28 EKİM 2008 / 09:44

Duygusal robotlara elektronik müzik

60’lı yıllarda video oyunları tasarlayan, ardından video oyunları için müzik yapmaya başlayan Vector Lovers (Martin Wheeler) İstanbul’da canlı performans sergileyecek!

60’lı yıllarda video oyunları tasarlayan, ardından video oyunları için müzik yapmaya başlayan Vector Lovers (Martin Wheeler) İstanbul’da canlı performans sergileyecek!


Tiptak.com, Vector Lovers ve IWARI.com’dan Troubleshooter ikilisini 8 Kasım gecesi Ghetto Session’da ağırlayacak. Vector Lovers‘ın makine ile insan arasındaki iletişimi tamamlayan melodileri, kendi tabiriyle, duygusal robot elektrosu müziğiyle dinleyiciler arasında ayrı bir yere sahip. İstanbul’da gerçekleşecek konserde Vector Lovers yeni çalışmalarından bölümler de sunacak. Bilime ve uzaya olan merakını müziğine yansıtan Wheeler, konserin ertesi günü Bilgi Üniversitesi VCD bölümünün desteğiyle santralistanbul’da kendi yazdığı VST programı ‘dr.drone’un atölye çalışmasını verecek.  


Atölye çalışmasına sadece tiptak.com üyesi müzisyenler katılabilecek ve katılan herkese dr.drone Martin Wheeler tarafından ücretsiz olarak verilecek. Martin Wheeler, tiptak.com’a çalışmalarını yükleyen müzisyenlerden biri olan Dataline’ı (Cenk Sayınlı) aynı gece sahnede çalması için seçti. Dataline, Troubleshooter’dan önce, tamamen analog ekipmanlarıyla performansını sergileyecek. 300 adetle sınırlı olan biletler biletix.com üzerinden temin edilebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun