Genel 16 TEMMUZ 2010 / 12:23

Düşünce gücü oyunlara da yön verecek

Master Mind, popüler oyunların düşünceyle kontrol edilmesini sağlayacak.

Master Mind, popüler oyunların düşünceyle kontrol edilmesini sağlayacak.


Son zamanlarda düşünce gücü gelişen teknolojilerin odağında daha fazla yer almaya başladı. Bu yeni gelişmelerden biri olan Master Mind yazılımı Call of Duty ve World of Warcraft gibi popüler oyunlarda düşüncenin gücünü kullanarak kontrol sağlayacak. Bir fare gibi düşüncelerinizle kontrol edeceğiniz yazılım Jedi Mind şirketi tarafından geliştirildi.

Master Mind yazılımı, beyin aktivitesiyle bağlantılı olarak beyin kabuğunda sürekli oluşan elektrik potansiyeli değişikliklerinin grafik olarak yazdırılması (EEG) tekniği kullanarak beyin dalgalarını okuyan kablosuz bir başlıkla kullanılıyor. Alınan beyin dalgaları, sinyallere dönüşüyor ve bilgisayardaki USB’ye yollanıyor. Yazılımı indirmek içinse 99 dolar ödemeniz gerekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun