Genel 01 OCAK 2010 / 08:43

Düşünce gücü oyuncak oldu

Bu yılın en çok konuşulan oyuncakları arasında Mattel'in 80 dolarlık Mindflex'i var.

Bu yılın en çok konuşulan oyuncakları arasında Mattel'in 80 dolarlık Mindflex'i var.


Düşünceyle kontrol, artık bir hayal olmaktan çıkıp oyuncaklarda bile boy göstermeye başladı. Mattel'in 80 dolara sattığı Mindflex de bunlardan biri. Oyuncağı çalıştırmak için 8 adet pil gerekiyor. Ardından kulaklarınıza yumuşak klipsleri, alnınıza da özel bandı yerleştiriyorsunuz. Böylece Mindflex'in mikroişlemcisi vücuttaki elektrik direncini ölçmeye hazır hale geliyor.

Oyuncak, standart yalan makineleriyle aynı prensibi kullanıyor. Beyninizdeki elektrik direnç düzeyiniz, pinpon topu büyüklüğündeki süngerden yapılmış bir topu hava üfleyen pervaneler yardımıyla yükseltiyor veya düşürüyor. Örneğin kendinizi bırakıp gevşediğinizde, bantlar bunu algılayarak pervanelerin yavaşlamasına ve topun alçalmasına neden oluyor. Beyin aktivitenizi artırdığınızda ise pervaneler hızlanarak top yükseliyor. Bu da topun yüksekliğini beyninizle kontrol ediyorsunuz izlenimi oluşturuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun