Genel 21 TEMMUZ 2009 / 13:24

Durgun ekonomide hız kesmeyin

Google Türkiye ve Netsis'in işbirliğiyle Ege Palas Oteli'nde düzenlenen toplantıda, ekonomik durgunluk döneminde internet pazarında KOBİ'leri bekleyen fırsatlar ve internet üzerindeki yeni iş modelleri ele alındı.

Google Türkiye ve Netsis'in işbirliğiyle Ege Palas Oteli'nde düzenlenen toplantıda, ekonomik durgunluk döneminde internet pazarında KOBİ'leri bekleyen fırsatlar ve internet üzerindeki yeni iş modelleri ele alındı.Toplantıda dünya nüfusunun yüzde 24'ünün, Türkiye nüfusunun da yüzde 35'inin internet kullanıcısı olduğu açıklanırken, geleneksel yöntemlere oranla dijital pazarlamanın ve e-ticaretin daha az maliyetle daha fazla kazanç imkanı sağladığı vurgulandı. "Durgun ekonomide hız kesmeyin" temalı toplantıda, katılımcılar geleneksel yöntemlere oranla daha az maliyetli, ölçülebilir ve hedef odaklı internet pazarı hakkında bilgilendirildi. Toplantıda ekonomik durgunluk sebebiyle bütçesi daralan, yeni pazarlar arayan ya da aradığı ürün ve müşterilere kolayca ulaşmak isteyen üretici ve tüketicilere İnternetin avantajları aktarıldı. Netsis adına toplantıda konuşan Genel Müdür Murat Ihlamur Netsis'in yeni yatırımları hakkında bilgiler verdi. Ihlamur, "İnternetin pazar araçları sayesinde daha az giderle daha fazla müşteriye ulaşılabiliyor. Netsis olarak, her ölçek ve sektörden firmanın İnternet ekonomisinden pay almalarını, küresel tedarik zincirinin bir halkası olmalarını desteklemek için çalışıyoruz. Kullanıcılarımızın internet üzerinde yeni iş fırsatları yakalamalarını teşvik etmek amacıyla bir süre önce internet tabanlı iş modellerine yatırım yapmaya başladık. Ayrıca Türkiye'de anlamsal web tabanlı elektronik pazaryeri nepazar.com.tr'yi önümüzdeki aylarda, başta KOBİ'ler olmak üzere internet ekonomisinden pay almak isteyen tüm kuruluşların kullanımına açacağız. Google iş birliği ile kullanıcılarımızın internet pazarında daha etkin şekilde var olmalarını teşvik ediyoruz" dedi."Tüketicilerin dijital dünyayı benimsemesinde durgunluk yok."


İnternetteki yeni satış ve pazarlama yöntemlerinin irdelendiği toplantıda, Google Türkiye yetkilileri tarafından KOBİ'lerin internet açılımını destekleyecek tüyolar paylaşıldı. Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, şunları söyledi: "Tüketicilerin dijital dünyayı benimsemelerinde durgunluk yaşanmıyor. Tüketicilerin ve firmaların İnternet'i hızla keşfetmesiyle Türkiye'de İnternet pazarı hızla gelişiyor. Dijital pazarlama, özellikle de arama motorları aracılığıyla yapılan pazarlama yöntemleri, hedef odaklı ve uygun maliyetlidir. Geleneksel iletişim araçlarından daha fazla geri dönüş sağlanmasına yardımcı olabilir. Bu konuda hareketsiz kalınması ise çok şey kaybettirebilir. İnternetteki kullanıcı deneyimi, hem İnternet'te, hem de geleneksel mecralardaki başarı için çok önemlidir."


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun