Genel 11 AĞUSTOS 2011 / 15:48

Dur, yoksa asker kayıt edecek!

İsrail ordusunun envanterine girmeyi bekleyen bu kameralar fişek gibi ateşlenebiliyor. Asker hedefi artık çok daha önceden görecek.Askerlerin, görüş açılarının yetersiz olduğu durumlarda hedefi çok daha net ve çok daha önceden görmelerini sağlayacak yeni kameralar tasarlandı. Newlaunches.com’un haberine göre . Vlad Gostom ve Joshua Marpet tarafından ortaya çıkarılan bu 37 mm’lik kameralar, işaret fişeklerinin atıldığı tabancalarla resmen ateşleniyor.Askerlerin bulundukları yeri göstermek için kullandıkları tabancaya yerleştirilen bu kamera ateşlendiğinde aynı zamanda kameranın yanında bir de ışık kapsülleri patlıyor. Bu da kameranın özellikle gün ışığının yetersiz olduğu durumlarda, fırlatıldığı yeride rahatça görüntü kaydedebilmesini sağlıyor.

Tasarım aşamasında çalışmaları devam eden kameralar ileriki dönemde zorlu testlere tâbi tutulacak ve uygun bulunması halinde ordunun kullanımına sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun