Genel 24 OCAK 2011 / 15:39

Dünyayı sarsan adam Julian Assange'ın hayatı film oluyor

Facebook’dan sonra Wikileaks’ın de hikayesi beyaz perdeye taşınıyor.Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in hayatını konu alan Social Network filminin ardından sıra şimdi de sızdırdığı belgelerle gündeme oturan Wikileaks’ın kurucusu Julian Assange’ın biyografisinde.Guardian gazetesinin verdiği habere göre Avustralyalı yazar Andrew Fowler’ın olay adam Julian Assange’ın “The Most Dangerous Man in the World” isimli kitabıyla kaleme aldığı biyografisi beyaz perdeye taşınıyor.

“The Most Dangerous Man in the World” adlı kitabın sinema haklarının satın alındığını açıklayan yapımcı Barry Josephson and Michelle Krumm, derin bir bilgi birikimine sahip olduğunu düşündükleri yazar Fowler’ın tarzından çok etkilendiklerini ve Assange’ın hayatını en kısa sürede sinemaya aktarmayı umduklarını söyledi.Assange’ın çocukluk yıllarından başlayarak Wikileaks’ı kurduğu güne kadar yaşamını aktaracak filmin ekranlara düşündürücü bir gerilim olarak yansıyacağı konuşuluyor.Filmin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı ise belirsiz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun