Genel 21 EKİM 2008 / 08:07

Dünyanın kurtuluşu çevreci teknolojilerde

Tamamen elektrikle çalışan çevre dostu MINI E, Aralık ayında gerçekleştirilecek Los Angeles Auto Show fuarında sergilenecek.

Tamamen elektrikle çalışan çevre dostu MINI E, Aralık ayında gerçekleştirilecek Los Angeles Auto Show fuarında sergilenecek.


Otomotiv sektöründeki çevreci çözümlerdenden biri de BMW bünyesindeki “MINI E” ile geldi ve büyük ses getirdi. MINI E, şarj edilebilir lityum-iyon pille çalışan motoruyla gerçek bir çevre dostu otomobil olarak dikkat çekiyor. BMW bu yeni modelden öncelikle 500 adet üretip, müşterilerine kiralamayı planlıyor ve şimdilik satışa sunmayı düşünmüyor. 1 465 kg ağırlığındaki MINI E, iki kişilik bir araç. Pilleri sığdırabilmek için arka koltuktan vazgeçilmiş. 2,5 saatte tam olarak şarj edilebilen pilleriyle 240 km yol katedebilen MINI E, 204 beygirlik motoruyla saatte 152km’lik hıza ulaşabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun