Genel 18 ŞUBAT 2011 / 16:24

Dünyanın her yerinde ofisiniz olsun

Özellikle çok uluslu şirketler için birkaç ülkede faaliyet gösterme ve yerleşik düzen kurma konusunda zorlanıyor. Bu aşamada hazır ofis tercih eden şirketler de bazı sorunlar yaşayabiliyor. Servcorp, tüm sorunların önüne geçen çözümler üretmeyi vaat ediyor.

Servcorp’tan gelen bilgiye gore, birçok hazır ofis sağlayıcısı teknoloji çözümleri sunarken maliyetleri azaltarak işin kolayına kaçmaya gayret ediyor. Bu durum da müşterilerin çevrimiçi problemleri giderme süresi, bilgi kaybı ve iletişim sorunlarıyla sıkıntı yaşama ihtimalini doğuruyor.Herhangi büyüklükteki bir şirketin genel giderlerine normalde yapmaları gereken harcamalara gerek bırakmadan çok uluslu kurumsal bir şirketin IT, altyapısı ve desteğini sağlayan Servcorp yapılan yatırım ve geliştirdiği IP ağından bahsetti.Uzun süreli tecrübe ve 50 milyon dolarlık yatırım kesintisiz internet imkânı sunuyorServcorp Bilişim Kurulu Başkanı Marcus Moufarrige, Servcorp’un dünya çapında birleşmiş IP ağına 50 milyon dolar yatırımı ve uzun zamandır kendini bu konuda geliştirmesinin müşterilere zamanlarının yüzde 99,99’unda kesintisiz olarak internet erişimi sağladığını açıkladı.Servcorp’un teknolojik bakımdan rakipleriyle arasındaki farkın on yıl önce VoIP platformuna yatırım yapma kararı almaları olduğunu belirten Moufarrige, böylece birbirine bağlı iletişim ağının temelini yarattıklarını vurguladı.Servcorp’tan gelen açıklamaya göre şirket, yeni iPhone uygulaması sayesinde servislerin kullanımı daha esnek ve kullanıcı dostu bir hale getirdi.

Karşılaşılabilecek afetlerde bile çağrı merkezi çalışmaya devam edebiliyorDaha önce Singapur’da yaşanan bir saldırının örneğini veren Moufarrige, yaşanan dev yangın felaketine rağmen kurulan altyapı sayesinde gelen müşteri çağrılarını başka ofise yönlendirerek işyeri çalışmaya devam ediyormuş gibi cevaplandırılmasını sağladıklarını ifade etti.Mouffarrige“Teknolojimiz gelen tüm çağrıların Singapur’a yönlendirilmesini sağladı ve gelen çağrıları Tayland dilinde cevaplayabilmesi için bir resepsiyonistimizi Singapur’a gönderdik. Bangkok’un geri kalanı karmaşayla uğraşırken bizim müşterilerimiz çalışır durumda olmanın avantajından faydalanıyorlardı” dedi.Moufarrige, Servcorp’un en iyi servisi satın alarak bütün bölgelerde mümkün olan en hızlı internet hizmetini sunmayı da taahhüt ettiklerini belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun