Genel 13 EKİM 2008 / 15:52

Dünya'nın ilk ikinci nesil astronotu!

Dünya’nın uzaya gezi düzenleyen tek şirketi ‘Space Adventures’, oyun tasarımcısı Richard Garriott’ı da başarıyla uzaya fırlattı.

Dünya’nın uzaya gezi düzenleyen tek şirketi ‘Space Adventures’, oyun tasarımcısı Richard Garriott’ı da başarıyla uzaya fırlattı.


RPG Ultima serisini geliştiren Garriott ve takımı Soyuz TMA uzay gemisi ile dün bilinmeyene doğru yol almaya başladı.Neredeyse 30 milyon dolara mal olan Uluslararası Uzay İstasyonu’na çıkma görevinde (International Space Station) Garriott’a Expedition 18 mürettebatı eşlik ediyor. NASA astronotu Michael Fincke ve Rus kozmonot Yuri Lonchakov da bu mürettebatta yer alıyor.NASA Astronotu Owen Garriott’un oğlu olan Richard Garriott, Rusya Star City’deki Yuri Gagarin Kozmonot Eğitim Merkezi’nde oldukça yoğun bir eğitimden geçti. Bu inanılmaz görev ile Garriott dünyanın ilk ikinci nesil astronotu oldu.Garriott bu uçuşun sadece bilimsel ve çevresel araştırmalara adanmadığını, bunun öğrencileri hayallerininin peşinden gitmek için eğiteceğini ve heveslendireceğini söyledi.
Space Adventures 2001 yılından beri uzay gezileri düzenliyor. Amerikalı multi milyoner Dennis Tito ile başlayan uzay seyahati akımı ile astronot olmak isteyen 4 kişi daha uzaya gönderildi. Tabii bazen istemek yetmiyor. Uzay deneyimini tatmak için oldukça sağlam bir bütçenizin ve bünyeniz olması gerekiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun