Genel 08 EYLÜL 2014 / 10:56

Ducati EMC ile güçleniyor

Ducati 2014 MotoGP ve SuperBike Dünya Şampiyonaları’nda rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olması için EMC ile çalışıyor. EMC, İtalyan yarış devi Ducati’ye bilgi teknolojileri varlıklarından tam anlamıyla yararlanması için yardımcı oluyor.EMC, Ducati Corse yarış ekibi ile işbirliği yaparak şirketin 2014/15 yarış sezonuna yönelik bilgi teknolojileri stratejisini destekleyeceğini açıkladı. Bu kapsamda sunulacak olan teknoloji çözüm ve ürünleri ekibin yarışlarda pistlerde üretilen verilerden daha hızlı ve gerçek zamanlı olarak yararlanmalarına yardımcı olacak. Bu şekilde de Ducati’nin bu seneki MotoGP Dünya Şampiyonası ve SuperBike Dünya Şampiyonası’ndaki iddiasını kuvvetlendirmesine katkıda bulunacak.
EMC İtalya Genel Müdürü Marco Fanizzi konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Büyük Veri analizinin birçok farklı disiplinde önemi gittikçe artıyor. Spor dünyası verinin ve analizin bu yakınsaklığının yarattığı gerçek gücü gösterme açısından en etkili ve erişilebilir örnek. Mümkün olduğunca çok sayıda kaynaktan mümkün olduğunca çok miktarda veri toplayarak ve daha sonra bu verileri gerçek zamanlı olarak değerli bilgiler elde etmek için ayıklayarak Ducati gibi kurumlar faaliyet gösterdikleri alanlarda en ön saflarda yer almalarına yardımcı olacak çevikliği ve rekabet avantajlarını elde edebilir. Ducati ile omuz omuza çalışacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz ve önümüzdeki aylarda pistlerdeki başarılarını birlikte kutlamak için can atıyoruz”

Eylül 2014’ten itibaren, Ducati performansla ilgili motor akışkan dinamiği, test sürüşleri arşivleri ve bisiklet tele-ölçümleri gibi çok önemli verilerini konsolide etmek, yönetmek ve analiz etmek için EMC’nin ölçeği genişletilebilir Isilon Ağ-bağlantılı (NAS) çözümünü kullanmaya başlayacak. Bu güçlü, verimli ve basit veri depolama platformu Ducati’nin yarışlarda verilere dayalı hareket etme yaklaşımının merkezini oluşturacak ve yarışçıların yarış sürelerini milisaniyelerce kısaltmalarına yarayacak değerli bilgi ve verilerin keşfedilmesini mümkün kılacak.

 
ETİKETLER : Ducati emc
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun