Genel 21 HAZİRAN 2010 / 14:33

Dubai'de yemek siparişini yemeksepeti.com alıyor

Rusya pazarından sonra Dubai'ye de giren şirket, hız kesmeden yatırıma devam ediyor.

Rusya pazarından sonra Dubai'ye de giren şirket, hız kesmeden yatırıma devam ediyor.


Yemeksepeti.com'un Rusya'daki yemek servisi hizmetini duyuralı henüz 2 hafta geçmişti ki, benzer bir haber de Dubai için geldi. Yemeksepeti.com Dubai'de "foodonclick.com" ismi ve adresiyle yemek siparişi almak üzere faaliyete geçti. Sitede sipariş verilebilen 600 üye restoran bulunuyor.

Yemeksepeti.com CEO'su Nevzat Aydın, yurtdışına yönelik yapılanma çalışmalarına hız kazandırdıklarını belirtti. Bu çerçevede Dubai yatırımını değerlendiren Aydın, "Dubai, pazar potansiyeli, konumu ve ticari ilişkileri nedeniyle Rusya gibi önem verdiğimiz ve hemen harekete geçmek istediğimiz bir bölgeydi. Bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyorduk ve 6 ay içinde projemizi tamamladık" dedi.

Nevzat Aydın yatırımın Türkiye için önemini de "İlerleyen dönemlerde, Sharjah ve Abu Dhabi'de de hizmet vereceğiz. Bu çalışmalarımız, Türkiye'deki internet girişimleri açısından büyük önem taşıyor. Uluslararası alanda yaptığımız bu yatırımlar, Türkiye merkezli internet girişimlerinin de önünü açacaktır" sözleriyle değerlendirdi.